Lamelové zakrytí bazénu, bazénové rolety

Nesporné výhody přímého zakrývání hladiny bazénů lamelovým krytem:

 • výrazně sníží spotřebu energie pro ohřev vody
 • u venkovních bazénů navíc pomáhá ohřívat vodu (v ideálních podmínkách může solární lamela ohřát vodu až o 5° C) a v noci brání tepelným ztrátám
 • sníží spotřebu elektrické energie odvlhčovače
 • sníží náklady na úpravu bazénové vody
 • sníží ztráty vody, které vznikají odpařováním (pro nezakryté bazény je odpar vody cca 1,1 litru na m2 za den)
 • automatické ovládání bazénové rolety zvýší Vaše pohodlí
 • lamelový kryt omezuje znečištění bazénu spadaným listím a jinými nečistotami
 • zkrátí čas potřebný k údržbě bazénu
 • prodlouží sezónu koupání u venkovních bazénů
 • při vhodné konstrukci bazénu zvýší bezpečnost Vašich dětí i domácích mazlíčků před pádem do vody
 • je zajímavým architektonickým prvkem a nepostradatelným pomocníkem
 • je jedinou návratnou investicí při stavbě vnitřního bazénu

Bazénovou roletu lze u venkovních bazénů jednoduše kombinovat s klenutým zastřešením. Pokud pak odsuvně zastřešený bazén vytápíte a využíváte i v chladnějších dnech, poznáte rozdíl v odparu vody z hladiny bazénu nejvíce.

Neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme nejvhodnější řešení zakrytí pro Váš bazén tak, aby se koupání stalo radostí s minimem nutných starostí a nákladů.

Proč zakrývat hladinu venkovního bazénu solárními lamelami?

Výhody zakrytí bazénu bazénovou roletou

Zahradní bazén je přes den mimo dobu využívání ke koupání zakryt solární lamelou. Solární lamela je z horní strany průhledná nebo průsvitná a ze spodní strany černá. Z obrázku je patrné, že sluneční paprsky pronikají přes lamely, které se díky zabarvení ohřejí na vyšší teplotu a toto teplo předávají vodě v bazénu. Díky cirkulaci vody a zakrytí hladiny neuniká teplo do ovzduší.

V noci je hladina zakryta lamelou, teplo přes zakrytí neuniká přímo do ovzduší a zůstává v bazénu. Pokud by byla hladina bazénu otevřená, uniká ze slunce nebo nuceného ohřevu získané teplo snadno do chladnějšího okolního prostředí. Z toho plyne, že zakrytí bazénovou roletou je velmi prospěšné, zlepšuje kvalitu koupání a prodlužuje sezónu a Vám letní radovánky ve vodě.

Přes den i v noci snižuje lamelové zakrytí odpar vody a tím také snižuje spotřebu bazénové chemie.

Bezpečnostní funkce lamelového zakrytí bazénu

Pokud plánujete pořízení bazénové rolety kvůli obavám o zdraví Vašich dětí nebo domácích mazlíčků, je třeba počítat s doplňujícími prvky. Samotné lamely mají díky své konstrukci vztlak okolo 6 kg na m2. Aby bazénová roleta plnila bezpečnostní funkci, je třeba k lamelovému krytu pořídit zámky na hrany bazénu a současně je vhodné doplnit dlouhé strany bazénu madly nebo hranou, o kterou se zatížené lamely opřou a nedovolí hlubšími ponoření lamel. Pro náročnější zákazníky můžeme nabídnout i automatické zámky bazénové rolety. Vše je řešeno ve shodě s francouzskou normou NF P90-308, která zatím jako jediná v Evropě upravuje požadavky na zabezpečení soukromých bazénů.

Každý bazén je třeba třeba posoudit individuálně a dle konkrétních požadavků zákazníka, neváhejte tedy nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme řešení bazénové rolety.

+420 777 580 636